معرفی انواع مدلهای زنجیر طلا و نقره

دانستن ویژگی مدلهای مختلف زنجیر طلا به شما کمک میکند تا برای گردنبند طلا یا گردنبند اسم خود بهترین زنجیر را انتخاب کنید. مسئله ای که گاهی اوقات به آن توجه نمیشود ظرافت یا مدل زنجیر انتخابی برای پلاک طلا یا گردنبند اسم طلایی که انتخاب میکنید است. هر چقدر گردنبند یا پلاک اسم شما از زیبایی طرح یا ظرافت ساخت برخوردار باشد اما از زنجیر مناسبی استفاده نکرده باشید، زیبایی پلاک خود را به نوعی پوشانده اید! پس در انتخاب زنجیر خود بسیار دقت کنید. ما در ادامه به معرفی انواع زنجیر طلا و نقره میپردازیم که به شما کمک میکند تا در هنگام سفارش پلاک طلا یا گردنبند طلا اسم بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.در هر حال شما برای داشتن یک گردنبند طلا نیاز به یک زنجیر طلا هم دارید.

انتخاب صحیح مدل زنجیر تاثیر زیادی روی استایل و ظاهر خانم ها دارد؛ پس باز هم تاکید میکنیم که تا آخر مقاله همراه باشید.

زنجیر نقره زنجیر طلا

تو پر یا تو خالی بودن

موضوع تو پر یا تو خالی بودن زنجیر از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه کنید. چرا که این امر در بودجه شما تاثیر بسازایی دارد. شما میتوانید گاها از زنجیرهای تو خالی استفاده کنید تا پول کمتری بابت آن پرداخت کنید و در عوض روی پلاک طلا یا گردنبند اسم خود که قصد سفارش آن را دارید تمرکز کنید و سایز و وزن پلاک طلا را بالا ببرید تا بیشتر به چشم بیاید.

یا مثلا اگر یک پلاک اسم طلا با وزن بالا سفارش داده اید حتما از زنجیر های محکم و تو پر استفاده کنید، چرا که وزن بالای پلاک طلا ممکن است باعث پارگی زنجیرهای تو خالی و ظریف شود.

زنجیرهای تو خالی برای استفاده دائمی از طلا توصیه نمیشود، چون همانطور که گفته شد این نوع مدلها از استحکام کمتری برخوردار هستند. اگر قصد دارید تا از زیورآلات و گردنبند خود به صورت دائمی استفاده کنید حتما از زنجیرهای تو پر و محکم استفاده کنید.

همینطور به مادرهایی که کودک و نوزاد اصطلاحا بغلی و شیرخوار دارند هم همین توصیه را میکنیم. زنجیرهای تو خالی ممکن است بر اثر شیطنت کودکتان پاره شود. پس مادرها هم سعی کنند تا از مدلهای تو پر استفاده کنند.

زنجیر طلا

تفاوت زنجیرهای تک با زنجیرهای مورد استفاده پلاک طلا

مورد دیگری که به باید به آن توجه کنید ضخامت و پهنای زنجیرها میباشد. زنجیرهایی که به صورت تک استفاده میشوند مدلهایی با بافت درشت تر میباشند که بیشتر هم مورد استقبال آقایان است. اما زنجیرهایی که قرار است همراه با یک پلاک طلا یا آویز اسم استفاده شوند باید از طرافت خاصی برخوردار باشند تا تناسب و زیبایی کار حفظ شود.

طول گردنبند

اگر قصد سفارش اینترنتی گردنبند طلا و زنجیر را دارید، حتما طول زنجیر را از فروشنده بپرسید.

برندهای برتر در زمینه تولید گردنبند و زنجیر طلا

کارخانه و برندهای زیادی در این زمینه در حال فعالیت هستند اما در این صنف هم مثل صنف های دیگر، تعدادی برند مطرح وجود دارد که در زمینه تولید و ساخت زنجیرهای طلا از قدمت و سابقه قابل توجهی برخوردار هستند.

  • برند سپاهان متعلق به جناب آقای طلاکار
  • برند گلستانه متعلق به آقای گلستانه
  • برند جلازر متعلق به آقای جلالی
  • برند وطن متعلق به آقای ادهم
  • برند ایران زر متعلق به آقای رستمیان

انواع مدل زنجیر طلا

در ادامه معروف ترین و رایج ترین مدلهای زنجیر طلا به همراه ویژگی های آنها به شما معرفی میکنیم:

زنجیر کابلی”فلامینگو”

مدل کابلی معروف به فلامینگو از محبوب ترین و پرکاربردترین مدلهای موجود در بازار است که از بیضی های یک اندازه به هم وصل شده تشکیل شده است. این مدل بخاطر سادگی در طرح و ساخت نسبت به سایر مدلها، از اجرت کمتری برخوردار است. لازم به ذکر است که فلامینگو با سایز ریز مناسب برای استفاده گردنبند طلا و انواع پلاک اسم میباشد.

زنجیر فلامینگو طلا

 

زنجیر فلامینگو

زنجیر رولو

مدل رولو از لحاظ ساختار کاملا مشابه فلامینگو است با این تفاوت که در فلامینگو دانه ها بیضی شکل، اما در رولو دانه های زنجیر دایره و گرد هستند.

زنجیر رولو نقره

 

زنجیر رولو

زنجیر کورب “کارتیر”

مدل کورب که در ایران به زنجیر کارتیر هم معروف است از طرفداران زیادی برخوردار است. دانه های این زنجیر حالتی موج دار و منحنی شکل هستند که با اتصال به هم زنجیر را تشکیل داده اند. زنجیر کارتیر از نوع زنجیرهای بسیار مقاوم است که سایز بسیار ریز آن را میتوان همراه با پلاک طلا،پلاک اسم و انواع گردنبند ها استفاده کرد.

زنجیر کارتیر طلا و نقره

 

زنجیر کارتیر طلا

زنجیر فیگارو

مدل فیگارو بسیار مشابه کارتیر است، با این تفاوت که ما بین یک تعداد مشخص از دانه های کوچک، یک دانه بلند قرار داده است. فیگارو مناسب پلاک طلا و گردنبند نیست و به تنهایی استفاده میشود.

زنجیر طلا فیگارو

 

زنجیر فیگارو طلا

زنجیر طنابی

مدل طنابی جزو زنجیرهای سنگین وزن، مقاوم و محبوب به شمار میرود. مدل طنابی همانند طناب های به هم پیچیده و تابیده شده ساخته شده است. این مدل هم برای استفاده با پلاک طلا، پلاک اسم و انواع گردنبند طلا مناسب است.پ

زنجیر طنابی طلا

 

زنجیر طنابی

زنجیر سنگاپوری

مدل سنگاپوری از ترکیب دو زنجیر کورب و طنابی تشکیل شده است

زنجیر سنگاپوری

زنجیر ونیزی

مدل ونیزی از مربع های هم اندازه و بافته شده به هم تشکیل میشوند. ونیزی از استحکام خوبی برخورد داراست و جزو زنجیرهای توپر به حساب می آید. مدل ریز و کم وزن این ونیزی برای آویز طلا،گردنبند و انواع پلاک طلا استفاده میشود؛ اما مدلهای با وزن بالا و درشت به صورت تکی و بدون آویز استفاده میشوند.

زنجیر ونیزی نقره

زنجیر ماری “ونزو”

مدل ماری یا ونزو از حلقه های مماس و چسبیده به هم تشکیل شده است که مانند بدنه یک مار میباشد.ونزو جزو زنجیرهای تو پر بوده و خیلی مناسب استفاده برای آویز و پلاک های طلا ساده نمیباشد! بلکه برای آویز و گردنبندهای همراه با جواهرات استفاده میشود.

زنجیر ماری طلا

 

زنجیر ماری

زنجیر تیغه ماهی

مدل تیغه ماهی تا حدود زیادی به زنجیر ماری و ونزو شباهت دارد، با این تفاوت که این زنجیر به شکل تیغه و استخوان ماهی است. نقاط ضعف این مدل را میتوان سختی و مشقت در تعمیر آن دانست.

زنجیر امگا

امگا از صفحات کوچکی تشکیل میشود که از زیر و به صورت کاملا مماس به هم وصل شده اند و سطح مسطح و براقی را به وجود آورده اند. امگا از انعطاف کمتری نسبت به دیگر مدلها دارد و با پیج و تاب زیاد میشکند. به همین دلیل امگا برای استفاده روزمره خانم ها مناسب نمیباشد. انعکاس نور خوب در امگا باعث درخشندگی قابل توجه آن شده که همین عوامل باعث شه است تا امگا از محبوبیت خاصی برخوردار شود.

زنجیر امگا طلا

 

زنجیر امگا

سخن آخر

در کل زنجیرهای طلا به سه دسته کلاسیک،بافت و سیقلی و براق تقسیم میشوند که ما در این مقاله پرکاردترین،محبوب ترین و بهترین آنها را به شما معرفی کردیم.

 
Produktdetails isbn 978-3-411-81559-3 erscheinungsjahr 2014 marke duden format pdf ähnliche produkte im shop dissertation schreiben lassen preise trainingsklausur deutsch 10.

4 replies
  1. معصومه
    معصومه says:

    توضیحات به همراه عکسهای باکیفیت ، بسیار مفید بودند. با سپاس

Comments are closed.